Breze

donatorji

pišite nam

Aktivnosti društva

Aktivnosti izvršnega odbora v zadnjih letih:
  • Izvršni odbor vsako leto organizira kulturno-zabavno prireditev Preja.
  • Skupaj z Vinsko kletjo Metlika društvo vsako leto sodeluje pri pokušini mladih vin na Čevljarskem mostu v Ljubljani z naslovom »Mlada portugalka vabi«.
  • Z društvom iz Vinice sodeluje pri organizaciji prihoda Zelenega Jurija v Ljubljano.
  • Vsako leto društvo organizira spust po Kolpi in
  • Prednovoletno srečanje.
V svojem obdobju je novi izvršni odbor pripravil še:
  • Predstavitev knjige Toneta Pluta iz Mladice pri Semiču, o svojem očetu Tončku Plutu.
  • Okroglo mizo o problematiki dolenjskega in še posebej belokranjskega cestnega omrežja. Na to temo imeli dva sestanka s predstavniki vlade RS.
  • Srečanje Belokranjcev s predstavitvijo reje drobnice v Beli krajini in pojedino ovčjih specialitet.
  • Razgovor z vplivnimi Belokranjci, Belokranjicami, ki živijo v Ljubljani o aktualnih temah.
  • Video predstavitev popotovanja po Peruju – deželi Inkov z dr. Dušanom Plutom.
  • Potopisno predavanje dr. Dušana Pluta – »S kamero po Afriki«.
  • Predavanje dr. Cibica na temo »Kaj storiti za zdravo srce in zdravje«.
  • Razgovor, predavanje o varni vožnji z Brankom Küzničem, dolgoletnim prvakom v reyliju.
  • Pokušino vin priznanega vinogradnika iz Semiča mag. Sama Malnariča.
  • Kulinarične dobrote (belokranjske narodne jedi).
  • Prvič v delovanju društva podelilo tri štipendije najbolj potrebnim učencem iz belokranjskih občin.

V tem času je društvo imelo več stikov z organi, društvi in podjetniki iz Bele krajine in se udeležilo različnih prireditev v Beli krajini.

Z opravljenim delom smo lahko zadovoljni. Tudi za letošnje leto imamo precej načrtov, predvsem si želimo še več sodelovanja z našimi belokranjskimi občinami in v vrste društva pritegniti čim več mladih Belokranjcev, ki živijo v Ljubljani.